WR-L100S-VF-N1
JAE Electronics
Product No:
WR-L100S-VF-N1
Manufacturer:
JAE Electronics
Description:
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WR
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)