WR-L60P-HF-HD-A1E
JAE Electronics
Product No:
WR-L60P-HF-HD-A1E
Manufacturer:
JAE Electronics
Description:
CONN PLUG 60POS R/A SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 60
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Product Status Obsolete
Series WR
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)