WR95E500CCP-F(R6B)
GlobTek, Inc.
Product No:
WR95E500CCP-F(R6B)
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
In Stock : 105
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, EAC, UKRSepro
Input Connector BS 1363
Size / Dimension 2.62" L x 1.00" W x 2.02" H (66.5mm x 25.5mm x 51.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Series GT-86060-06VV-X.X-W2U
Power (Watts) 6 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized United Kingdom
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC