WR9HD1333CCP-F(R6B)
GlobTek, Inc.
Product No:
WR9HD1333CCP-F(R6B)
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
In Stock : 4681
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, cULus, EAC, LPS, PSE, UKRSepro, VCCI
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.72" L x 1.13" W x 2.26" H (69.0mm x 28.8mm x 57.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.33A
Series GT-86121-1209-W2
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 9V
Standard Number 60950-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC