WR9QC2140LCP-N(R6B)
GlobTek, Inc.
Product No:
WR9QC2140LCP-N(R6B)
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 7V 15W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, IRAM, LPS, PSE, RCM, UKCA, Ukraine, VCCI, WEEE
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 2.91" L x 1.71" W x 1.39" H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)
Product Status Active
Weight 0.151 lb (68.5 g)
Current - Output (Max) 2.14A
Series GT-46180-1509-2.0
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized -
Cord Length 60.2" (1.53m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 7V
Standard Number -
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC