WR9QE500LCPNAIMR6B
GlobTek, Inc.
Product No:
WR9QE500LCPNAIMR6B
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency BSI, CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, S-Mark, UKRSepro, UL, VCCI
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 1.71" L x 2.91" W x 1.45" H (43.5mm x 74.0mm x 36.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Series GTM96060-06VV-Q
Power (Watts) 6 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC