WR9QI250CCPNA-N(R6B)
GlobTek, Inc.
Product No:
WR9QI250CCPNA-N(R6B)
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
In Stock : 70
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency BSI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, GS, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, VCCI
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 1.59" L x 2.52" W x 1.18" H (40.5mm x 64.0mm x 30.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 250mA
Series GT-46060-06VV-x.x-Q
Power (Watts) 6 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 60950-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC