WR9QI750CLP6CIMR6B
GlobTek, Inc.
Product No:
WR9QI750CLP6CIMR6B
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 13.8mm
Approval Agency BIS, CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, LPS, NOM, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, UL, VCCI
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 750mA
Series GTM96180-1830-6.0
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 60.2" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 24V
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC