WR9QI750LCPNNAR6B
GlobTek, Inc.
Product No:
WR9QI750LCPNNAR6B
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
In Stock : 372
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, VCCI
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 2.91" L x 1.71" W x 1.34" H (74.0mm x 43.5mm x 34.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 750mA
Series GT-46180-18VV-x.x-Q
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC