WSTM0603QLR030FNR
Littelfuse Inc.
Product No:
WSTM0603QLR030FNR
Package:
0603
Description:
2T WSTM0603 0.5W 50PPM 30 MOHM 1
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.067" L x 0.035" W (1.70mm x 0.89mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 30 mOhms
Series WSTM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W