WSU090-1300-R13
Triad Magnetics
Product No:
WSU090-1300-R13
Manufacturer:
Triad Magnetics
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Negative Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency cETLus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.80" L x 1.69" W x 1.18" H (71.0mm x 43.0mm x 30.0mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.3A
Series WSU
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 60" (1.52m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 9V
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC