WW12JT43R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW12JT43R0
Package:
Axial
Description:
RES 43 OHM 5% 0.4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 43 Ohms
Series WW
Power (Watts) 0.4W