X9116WM8I-2.7T2
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X9116WM8I-2.7T2
Package:
8-MSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 16TAP 8MSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-MSOP
Series XDCP™
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V