X9317UV8Z-2.7T1
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X9317UV8Z-2.7T1
Package:
8-TSSOP
Description:
IC DGTL POT 50KOHM 100TAP 8TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 100
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-TSSOP
Series XDCP™
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V