X9317ZS8I-2.7T1
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X9317ZS8I-2.7T1
Package:
8-SOIC
Description:
IC DGTL POT 1KOHM 100TAP 8SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series XDCP™
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V