X93256UV14I-2.7T1
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X93256UV14I-2.7T1
Package:
14-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 14TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±35ppm/°C
Tolerance ±25%
Number of Taps 32
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 14-TSSOP
Series XDCP™
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V