X9418WS24I-2.7T1
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X9418WS24I-2.7T1
Package:
24-SOIC
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 24-SOIC
Series XDCP™
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply ±2.7V ~ 5.5V