X9418YV24Z-2.7
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X9418YV24Z-2.7
Description:
IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 24TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Series XDCP™
Package / Case 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply ±2.7V ~ 5.5V