X9421YS16Z-2.7
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X9421YS16Z-2.7
Package:
16-SOIC
Description:
IC DGTL POT 2.5KOHM 64TAP 16SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 16-SOIC
Series XDCP™
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V