X9C102SIZT2
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X9C102SIZT2
Package:
8-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC DGTL POT 1KOHM 100TAP 8SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±600ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 100
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series XDCP™
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 5V