XC6223N3319R-G
Torex Semiconductor Ltd
Product No:
XC6223N3319R-G
Package:
USPQ-4B03
Description:
IC REG LIN 3.3V 300MA USPQ-4B03
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
PSRR 80dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Product Status Active
Supplier Device Package USPQ-4B03
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.305V @ 300mA