Home / Oscillators / XCO343IV11-31.400
minImg
XCO343IV11-31.400
Raltron Electronics
Product No:
XCO343IV11-31.400
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
XTAL OSC XO 31.4000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XCO
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Raltron Electronics
Base Resonator Crystal
Frequency 31.4 MHz