Home / Oscillators / XCO583IV11-156.250
minImg
XCO583IV11-156.250
Raltron Electronics
Product No:
XCO583IV11-156.250
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
XTAL OSC XO 156.250MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 72mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XCO
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Mfr Raltron Electronics
Base Resonator Crystal
Frequency 156.25 MHz