Home / Oscillators / XLH325033.330000X
minImg
XLH325033.330000X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH325033.330000X
Description:
XTAL OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XL
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 33.33 MHz