Home / Oscillators / XLH325070.068600X
minImg
XLH325070.068600X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH325070.068600X
Description:
XTAL OSC XO 70.0686MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 29mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function Enable/Disable
Series XL
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output HCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 70.0686 MHz