Home / Oscillators / XLH330014.318180I
minImg
XLH330014.318180I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH330014.318180I
Description:
XTAL OSC XO 14.31818MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 32mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XPRESSO™ FXO-HC33
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V