Home / Oscillators / XLH335014.187500X
minImg
XLH335014.187500X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH335014.187500X
Description:
XTAL OSC XO 14.1875MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 32mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 14.1875 MHz