Home / Oscillators / XLH335037.125000K
minImg
XLH335037.125000K
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH335037.125000K
Description:
XTAL OSC XO 37.1250MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 37.125 MHz