Home / Oscillators / XLH535016.384000I
minImg
XLH535016.384000I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH535016.384000I
Description:
XTAL OSC XO 16.3840MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 32mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Function Enable/Disable
Series XL
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 16.384 MHz