Home / Oscillators / XLH536014.745600I
minImg
XLH536014.745600I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH536014.745600I
Description:
XTAL OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
In Stock : 6680
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 32mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XPRESSO™ FXO-HC53
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 14.7456 MHz