Home / Oscillators / XLH725025.001250X
minImg
XLH725025.001250X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH725025.001250X
Description:
XTAL OSC XO 25.00125MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XPRESSO™ FXO-HC72
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V