Home / Oscillators / XLH735012.745500X
minImg
XLH735012.745500X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH735012.745500X
Description:
XTAL OSC XO 12.7455MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 32mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 12.7455 MHz