Home / Oscillators / XLH735213.333300X
minImg
XLH735213.333300X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH735213.333300X
Description:
XTAL OSC XO 213.3333MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 60mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function Enable/Disable
Series XL
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 213.3333 MHz