Home / Oscillators / XLH73V074.175800X
minImg
XLH73V074.175800X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLH73V074.175800X
Description:
XTAL OSC VCXO 74.1758MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 47mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XPRESSO™ FVXO-HC73
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 74.1758 MHz