Home / Oscillators / XLL53V098.304000X
minImg
XLL53V098.304000X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLL53V098.304000X
Description:
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 47mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XL
Function Amplitude Control
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 98.304 MHz