Home / Oscillators / XLL725066.660000I
minImg
XLL725066.660000I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLL725066.660000I
Description:
XTAL OSC XO 66.6600MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 34mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function Enable/Disable
Series XL
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 66.66 MHz