Home / Oscillators / XLL72V148.500000X
minImg
XLL72V148.500000X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLL72V148.500000X
Description:
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 34mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XPRESSO™ FVXO-LC72
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 148.5 MHz