Home / Oscillators / XLM338070.656000X
minImg
XLM338070.656000X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLM338070.656000X
Description:
XTAL OSC XO 70.6560MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 100mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 70.656 MHz