Home / Oscillators / XLP53V161.132800I
minImg
XLP53V161.132800I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLP53V161.132800I
Description:
XTAL OSC VCXO 161.1328MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 120mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function Enable/Disable
Series XL
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 161.1328 MHz