Home / Oscillators / XLP53V409.600000X
minImg
XLP53V409.600000X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLP53V409.600000X
Description:
XTAL OSC VCXO 409.6000MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 120mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XPRESSO™ FVXO-PC53
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 409.6 MHz