Home / Oscillators / XLP738156.262500X
minImg
XLP738156.262500X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XLP738156.262500X
Description:
XTAL OSC XO 156.2625MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 120mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function Enable/Disable
Series XL
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 156.2625 MHz