Home / Oscillators / XPC516156.250000I
minImg
XPC516156.250000I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XPC516156.250000I
Description:
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 1.27MM P
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 61mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Base Resonator Crystal
Frequency 156.25 MHz