Home / Oscillators / XPL735208.125000K
minImg
XPL735208.125000K
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XPL735208.125000K
Description:
XTAL OSC XO 208.1250MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.074" (1.88mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 67mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type XO (Standard)
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 208.125 MHz