Home / Oscillators / XPP336156.250000K
minImg
XPP336156.250000K
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XPP336156.250000K
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.19mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 94mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type XO (Standard)
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 156.25 MHz