Home / Crystals / XR11M05920S416
minImg
XR11M05920S416
TGS
Product No:
XR11M05920S416
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 30ppm, 16pF 2
User Guide
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Mfr TGS
Frequency 11.0592 MHz