Home / Crystals / XR16M00000S410
minImg
XR16M00000S410
TGS
Product No:
XR16M00000S410
Description:
CRYSTAL 16MHZ 30ppm,10pF 2 Pads.
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Mfr TGS
Frequency 16 MHz