Home / Crystals / XR22M11840S410
minImg
XR22M11840S410
TGS
Product No:
XR22M11840S410
Manufacturer:
TGS
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 30ppm, 10pF 2
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CMG532
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TGS
Frequency 22.1184 MHz