Home / Crystals / XRCGB24M576F3M00R0
minImg
XRCGB24M576F3M00R0
Murata Electronics
Product No:
XRCGB24M576F3M00R0
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±40ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series XRCGB
Mfr Murata Electronics
Frequency 24.576 MHz