Home / Crystals / XRCGB25M000F3A00R0
minImg
XRCGB25M000F3A00R0
Murata Electronics
Product No:
XRCGB25M000F3A00R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
In Stock : 6866
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±35ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±35ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series XRCGB
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Murata Electronics
Frequency 25 MHz