Home / Crystals / XRCGB27M000F3A00R0
minImg
XRCGB27M000F3A00R0
Murata Electronics
Product No:
XRCGB27M000F3A00R0
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
In Stock : 370
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±35ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series XRCGB
Mfr Murata Electronics
Frequency 27 MHz